LOKALBOLLEN

LISTA: Här är de lokala fotbollstränarna 2018

För en del lag har försäsongen redan dragit i gång. Här är de som ska leda de lokala fotbollslagen under den kommande säsongen.

Karl-Oskar Karlsson

Karl-Oskar Karlsson

Kl.20:10, 12 januari, 2018

LISTA: Här är de lokala fotbollstränarna 2018
Foto: Arkiv

DAMER:

Emmaboda IS, division 2.
Tränare: Patrik Berg tar över efter Marcus Joelsson.

Färjestadens GoIF, division 1.
Tränare: Johan Hellsten tog över i höstas och fortsätter på Tallhöjden.

Glömminge IF, division 2.
Tränare: Mikael Grahn och Bengt-Åke ”Jocke” Sjöström ersätter Björn ”BK” Karlsson.

IFK Borgholm, division 3.
Tränare: Andreas Prins fortsätter.

Kalmar Södra IF, division 2.
Tränare: Henrik Swedestam tar över efter Andreas Rydström och Johan Rosén som lämnar Skyttis.

Lindsdals IF, division 2.
Tränare: Peo Friman fortsätter.

Mörbylånga GoIF, division 3.
Tränare: Sara Erlandsson blir kvar.

Runsten/Möckleby IF, division 2.
Tränare: Julius Sääf och Henrik Slunge ersätter Martin Andersson.

Smedby BoIK/Trekantens IF, division 3.
Tränare: Ray Johansson och Thony Ragnarsson.

Team Södermöre, division 2.
Tränare: Fredrik Lennqvist tar över efter Thomas Nilsson.

HERRAR:

Bosnien/Hercegovina IF, division 6.
Tränare: Henrik Ahlström tar över efter Muhamed Dzindic och Samir Nadarevic.

Bäckebo GoIF, division 5.
Tränare: Niklas Knutsson fortsätter.

Böda/Högby, division 5.
Tränare: Marcus Stark ersätter Mattias Carlsson.

Emmaboda IS, division 6.
Tränare: Joakim Hockman ersätter Thomas Svensson.

Flerohopps GoIF, division 6.
Tränare: Andreas Rydström och Johan Rosén ersätter Peter Makin.

Glömminge IF, division 3.
Tränare: Tobias Bengtsson och Stefan Regebro går in på tredje året som ansvariga.

Flygsfors/Gadderås IF, division 6.
Tränare: Arben Sula tar över efter Agim Hasani.

Färjestadens GoIF, division 4.
Tränare: Måns Fredriksson fortsätter.

Gullabo/Gullaboås, division 5.
Tränare: Jesper Petersson blir kvar.

Hossmo BK, division 4.
Tränare: Joachim Lantz blir kvar.

Hulterstads AIK, division 6.
Tränare: Daniel Ingesson tar över efter Bosse Wallett.

Högsrums FF, division 6.
Tränare: Ulf Jonsson fortsätter.

IFK Berga, division 2.
Tränare: Ola Petersson blir kvar.

IFK Borgholm, division 5.
Tränare: Edin Dzananovic fortsätter.

IFK Kåremo, division 5.
Tränare: John Petersson stannar.

IFK Påryd, division 4.
Tränare: Robert Lövenklev tar över efter Peter ”PK” Karlsson.

Johansfors IF, divison 6.
Tränare: Johnny Elm blir kvar.

Kalmar AIK, division 4.
Tränare: Johan ”Stegen” Steglander fortsätter.

Kalmar City BK, division 6.
Tränare: Arnel Vuckic tar över efter Mirza Begovic.

Kalmar Södra IF, division 4.
Tränare: Johan Mosén och Jonas Fried blir kvar.

Lindsdals IF, division 2.
Tränare: Jonathan Taylor ersätter Johan Israelsson.

Lindås/Långasjö, division 4.
Tränare: Göran Gunnarsson stannar.

Ljungbyholms GoIF, division 6.
Tränare: Henrik Bertilsson fortsätter.

Läckeby GoIF, division 5.
Tränare: Johan Ewaldh fortsätter.

Madesjö IF, division 5.
Tränare: Tommy Petersson tar över efter Kristian Hermansson.

Mörbylånga GoIF, division 6.
Tränare: Emil Halldin ersätter Anders Nord.

Möre BK, division 5.
Tränare: Mats Gunnarsson tar över efter Fredrik Simonsson.

Norra Tångs BK/Torsås GoIF, division 5.
Tränare: Fredrik Simonsson.

Nybro IF, division 3.
Tränare: Tobias Heiding ersätter Tommy Berg.

Orrefors IF, division 6.
Tränare: Emil Ejermo tar över efter Marcus Nordström.

Persnäs AIF, division 6.
Tränare: Torsten Luks fortsätter.

Pukebergs BK, division 4.
Tränare: Philip Rosqvist fortsätter.

Rockneby IK, division 6.
Tränare: Fredrik Carlsson fortsätter.

Runsten/Möckleby IF, division 5.
Tränare: Daniel Andersson tar över efter Johan Hellsten.

S:t Sigfrids IF, division 6.
Tränare: Nicklas Holm fortsätter.

Smedby BoIK, division 4.
Tränare: Tobias Karlsson tar över efter Mats Gunnarsson och Håkan Gustafsson.

Söderåkra AIK, division 6.
Tränare: Jonas ”Osa” Carlsson lämnar.

SSG IF, division 5.
Tränare: Bosse Wallett tar över efter Joachim Christensson.

Trekantens IF, division 5.
Tränare: Alexander Johansson ersätter Zlatko Lolic.

Tvärskogs IF, division 5.
Tränare: Niklas Göljén tar över efter Tobias Karlsson.

Vissefjärda GIF, division 6.
Tränare: Anton Malmqvist blir kvar.

Ängö BK, division 4.
Tränare: Richard Milton fortsätter.

Örsjö IF, division 6.
Tränare: Anders Sjöberg stannar och delar ansvaret med Anders Jonsson.

Läsarkommentarer

Du är personligt ansvarig för innehållet i din kommentar. Läs diskussionsregler här.

Nästa artikel

Stäng